Akce
ČtvrtekPŘEDNÁŠKA: NĚKTERÉ ZMĚNY V ZÁKONĚ O POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI A VAŠEHO AUTA
Čas: 17:00

Spolu s dalšími informacemi z této oblasti Vám přijde sdělit finanční poradce Barbora Šimková.
Tlumočení znakového jazyka: Renáta Vykydalová
26
dubna
ČtvrtekPŘEDNÁŠKA: LOKOMOCE - POHYB JAKO PREVENCE
Čas: 16:00

Na toto téma nám přijde povyprávět fyzioterapeutka Martina Haklová. Dozvíte se informace nejen o držení těla obecně, ale také, jaká existují rizika zhoršení držení těla u těhotných a matek s malým dítětem. Dostanete i typy na cvičení v těhotenství a po porodu. Praktická ukázka cviků proběhne v zadní místnosti kavárny. Využijte příležitosti dozvědět se, jak se starat o svá záda.
Tlumočení znakového jazyka: Andrea Ilčáková
03
května
ČtvrtekDEN MATEK a DIVADLO NESLYŠÍM
Čas: 17:00

Příjemné posezení v naší kavárně bude zpestřeno sladkým překvapením - kávou a malým dárkem věnovaným našim členkám UNB. V 17:30 hod k nám zavítají šarmantní herečky Daniela Hyklová a Renáta Pastrňáková z Divadla Neslyším. Můžete se těšit na krátké představení, soutěživé hry, kvíz a odměna bude také pro dospělé.

10
května
PondělíCESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA: PAŘÍŽ
Čas: 17:00

O hlavním městě Francie přijde vyprávět Petr a Radka Běhavkovi. Přednáška bude doprovázena bohatou fotodokumentací.
Tlumočení znakového jazyka: Alena Weissová a Eliška Šotíková
14
května
ČtvrtekPŘEDNÁŠKA: NEJZNÁMĚJŠÍ JEDOVATÉ A JEDLÉ HOUBY
Čas: 17:00

V přednášce budou účastníci seznámeni s nejběžnějšími jedlými, nejedlými a jedovatými houbami rostoucími na jižní Moravě od jara až do konce sezóny. Důraz bude kladen na nejčastěji sbírané jedlé a jim podobné jedovaté houby s cílem zabránit otravám vyvolaných záměnou těchto druhů.
Tlumočení znakového jazyka: Drahuše Szymusiková
17
května
ÚterýKULATÝ STŮL: UNB A TICHÝ SVĚT NA TÉMA: VŠE O TLUMOČENÍ
Čas: 17:00

Kdo je to tlumočník? Jak vypadá práce fyzického tlumočníka? Jak funguje on-line tlumočení? Kde a jak si tlumočení objednat? Dále Vás seznámíme s pravidly tlumočnické služby. Nebude chybět ani zábavný kvíz o ceny.

22
května
ČtvrtekVEČER W.PLCHA SE SVĚTOVÝM ARTISTOU KARLEM BUŠINOU
Čas: 17:00

Waldemar Plch přivítá světového artistu pana Karla Bušinu, vystupujícím v magických show po celém světě. Za svoje umění iluzionisty získal mnoho ocenění, také stejnou cenu, jakou svého času získal David Copperfield. Jeden z jeho magických kousků je zmizení automobilu.
Tlumočení znakového jazyka: Ivan Poláček a Andrea Ilčáková
24
května
ČtvrtekVYCHÁZKA S PŘEDNÁŠKOU "PLEVEL DO SALÁTU"
Čas: 16:00

Sraz: v Unii neslyšících Brno v 16 hod. Po krátkém úvodu pojedeme hromadně do řečkovického lesa Zamilce a pod vedením Petry Štěpánkové z Ekologického centra Lipka se pokusíme najít plevel vhodný ke zpracování v kuchyni. Součástí akce bude ochutnávka pomazánek vyrobených z těchto jedlých druhů plevele. U této akce prosíme o přihlášení se v kanceláři UNB nebo SMS: 773 111 120.
Tlumočení znakového jazyka: Alena Weissová
31
května